Cyklus exkluzivních koncertů na zámku Štiřín
Společnost Regio Štiřín

HEROLDOVO KVARTETO 2019

Datum: 16. 6. 2019
Čas: 17:00 – 18:00
Místo: Zámek Štiřín

HEROLDOVO KVARTETO
Petr Zdvihal (I. housle)
Jan Valta (II. housle)
Karel Untermüller (viola)
David Havelík (violoncello)

Haydn - Ravel

  

Soubor Heroldovo kvarteto byl založen na podzim roku 1998. Významným oceněním jeho kvalit bylo získání prestižní Ceny Českého spolku pro komorní hudbu pro rok 2001. Svým jménem vzdává hold významné osobnosti české interpretační historie: Jiří Herold byl violistou světově proslulého Českého Kvarteta.
Mezi dosavadní zahraniční úspěchy Heroldova kvarteta patří koncertní vystoupení v Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Velké Británii, Lucemburku, Švýcarsku, Řecku, Japonsku, Brazílii, Austrálii či na Havajských ostrovech. V roce 2005 soubor debutoval v londýnské Wigmore Hall a vystoupil na světové výstavě EXPO v Aichi (Japonsko). Soubor se pravidelně vrací zejména na koncertní pódia ve Španělsku, Anglii či Řecku.
Kvarteto spolupracovalo s několika orchestry (Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Sukův komorní orchestr...). Vystupovalo rovněž s mnoha vynikajícími instrumentalisty (violoncellista Michael Kaňka, klarinetisté Ludmila Peterková, Milan Řeřicha a Dimitri Ashkenazy, pianista Jean Muller) a též se dvěma výjimečnými českými umělci: s houslistou Josefem Sukem a violistou Lubomírem Malým.
Soubor natočil tři CD: s posledními kvartety českých mistrů (B. Smetana, A. Dvořák a L. Janáček), se třemi slavnými kvartety W. A. Mozarta (KV 421, 465, 575) a se skladbami talentovaného českého skladatele Václava Zahradníka. Členové ansámblu natáčeli rovněž pro Český rozhlas, ABC Classic FM Sydney, Hessischer Rundfunk a pro Supraphon.
Ansámbl soustavně spolupracuje s prof. Břetislavem Novotným, primáriem Kvarteta hlavního města Prahy a vynikajícím pedagogem.

Program:

IMG-20190617-WA0001

Vzkaz umělců:

IMG-20190617-WA0000

Fotogalerie

Zmínka o závěrečném koncertu jubilejního ročníku na ČT

Mistr Josef Suk

Novinky e-mailem

Vyhledávání