Cyklus exkluzivních koncertů na zámku Štiřín
Společnost Regio Štiřín

O nás

Sukův hudební Štiřín

Cyklus exkluzivních koncertů "Sukův hudební Štiřín" se stal mimořádnou kulturní tradicí, která se zapsala do povědomí českého hudebního dění. Patronem a hudební osobností koncertů se stal Mistr Josef Suk. Pod jeho uměleckým vedením se "Sukův hudební Štiřín" zařadil mezi nejprestižnější cykly koncertů v naší zemi. 

První koncerty se uskutečnily v letech 1994-1995 a od té doby byly do štiřínských sálů, Sukova a Salmova, pozvány desítky světoznámých umělců a těles.

Partnery tohoto exkluzivního cyklu koncertů se staly významné osobnosti a společnosti nejen štiřínského regionu, ale celé České Republiky a také ze zahraničí. Jejich mimořádná podpora zajistila koncertům vysokou uměleckou a společenskou hodnotu.

Koncertní cyklus "Sukův hudební Štiřín" pořádají Zámek Štiřín a Společnost Regio Štiřín, z.s.. Obě organizace tak navazují na tradice zámeckého muzicírování a  zámeckých koncertů, které mají své počátky již v době renesance.

Výjimečnou událostí a vrcholem celého cyklu se stala vystoupení Mistra Josefa Suka v zámecké kapli, vždy na Hod Boží, 1. svátek vánoční. Sváteční atmosféra intimní kaple ve spojení s mistrovským uměleckým zážitkem, zde dosáhla naprostého hudebního vrcholu, který se stal pro zúčastněné nezapomenutou vzpomínkou.

Před několika lety také započala spolupráce s Hudební školou hl. m. Prahy a Gymnázia Jana Nerudy (později Gymnázium a hudební škola hl. m. Prahy), která vyústila v koncerty "Josef Suk uvádí mladé talenty" s nynějším názvem "Mladé talenty Josefu Sukovi". Tato věkově pestrá a kvalitní vystoupení se stala nedílnou součástí celého cyklu koncertů.

Po odchodu Mistra Josefa Suka dostávají zámecké koncerty ve Štiříně nový rozměr. Stávají se odkazem mimořádné osobnosti hudebního světa a jsou pro všechny zúčastněné závazkem nejen při tvorbě konceptu nové sezóny, ale pro zanechání pevné stopy Sukova hudebního genia v malebném štiřínském kraji.

Mistr Josef Suk

Novinky e-mailem

Vyhledávání